Projektowanie

Projektowanie jest etapem kluczowym w procesie modernizacji oświetlenia drogowego w przestrzeni publicznej.

W trakcie projektowania określane są optymalne parametry techniczne opraw ulicznych oraz geometria ich zainstalowania. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wciąż aktualizowanej wiedzy technicznej, specjaliści Pollight, wykonują symulacje i projekty fotometryczne przy wykorzystaniu dedykowanych programów komputerowych takich jak DIALux czy Relux. Wysokie kompetencje projektantów Pollight są gwarantem optymalizacji energetycznej, jednocześnie spełniając wymagania normy PN-EN 13201:2016 „Oświetlenie dróg” co zapewnia bezpieczeństwo i komfort uczestnikom ruchu: kierowcom, rowerzystom oraz pieszym.

Elementy etapu projektowania oświetlenia:

  • wizja lokalna obszaru inwestycji;
  • inwentaryzacja punktów świetlnych podlegających modernizacji;
  • dobór odpowiedniego sprzętu oświetleniowego (opraw oświetleniowych, wysięgników, słupów, etc.);
  • dostosowanie rozmieszczenia opraw oświetleniowych według potrzeb Klienta;
  • wykonanie projektu fotometrycznego (DIALux, Relux);
  • praca z mapami, naniesienie lokalizacji opraw ulicznych na rzuty terenu w formacie (.dwg);
  • sporządzenie pełnej dokumentacji projektowej.


Wykonawstwo

Pollight posiada referencje z realizacji w gminach i miastach na terenie całej Polski. Zainstalowaliśmy ponad 10.000 opraw LED, setki słupów, kilometry okablowania, oraz przeprowadziliśmy wiele innych prac powiązanych z infrastrukturą oświetleniowo elektryczną.

Doświadczenie inżynierów oraz elektryków zatrudnionych w Pollight gwarantuje szybką i profesjonalną realizację prac wykonawczo – instalacyjnych.

Na zlecenie Inwestora, nasi inżynierowie prowadzą również nadzór nad instalacją systemu oświetleniowego oraz odpowiadają za odbiory techniczne gotowych realizacji, wykonując między innymi pomiary natężenia oraz równomierności oświetlenia.


Obecnie, modernizacja energochłonnego oświetlenia drogowego w Polsce, jest w dużej mierze finansowana w ramach programów dofinansowania UE. Coraz częściej , gminy i miasta decydują się na modernizacje ze środków pochodzących z wygenerowanych oszczędności na opłatach za energię, wynikających z zastosowania technologii LED. W tym przypadku nasza firma wspiera samorządy, rozkładając płatności za zrealizowaną modernizację na opłaty cząstkowe, (nawet do 120 miesięcy). Tym samym funkcjonujemy jako instytucja finansująca modernizację, której koszty są pokrywane z bieżących oszczędności.

Okres gwarancji na zainstalowane urządzenia sięga 10 lat, przekraczając często okres ewentualnego finansowania modernizacji.

Smart City

Ekologia i dbałość o środowisko wyznacza nam trendy w technologii. Dlatego wszystkie projekty oświetlenia zewnętrznego realizujemy zgodnie z zasadami Smart City.

Zapewniając kompleksową obsługę w procesie implementacji nowoczesnych systemów oświetleniowych LED, Pollight wychodzi naprzeciw władzom lokalnym, które stawiając na spełnienie oczekiwań społeczności, decydują się wykorzystywać nowoczesne technologie dla polepszenia jakości życia.

Oszczędne oświetlenie uliczne wsparte zaawansowanymi systemami sterowania, które umożliwiają rozszerzanie ich funkcjonalności o np: dostęp do WIFI, monitoring, czujniki zanieczyszczenia powietrza, jest pierwszym elementem naszej oferty, który jest kluczową przewagą konkurencyjną na drodze realizacji misji Pollight – czyli osiągnięcia pozycji  czołowego dostawcy  rozwiązań dla Inteligentnych Miast.

Produkty

Posiadamy własne oprawy uliczne LED Pollight. Oprawy gwarantują efektywne oświetlenie ulic, dróg i autostrad. Wszystkie produkty są skuteczne zarówno w wymiarze wydajności, jak i eksploatacji. Potwierdzają to certyfikaty CE i ENEC.

Oprawa uliczna LED ST52PL

Oprawa do montażu na słupie lub wysięgniku o średnicy 48-60 mm.

Obudowa: odlew aluminiowy, malowany proszkowo.
Dyfuzor: szkło hartowane, przeźroczyste.
Zasilacz: elektroniczny z opcją termicznego zabezpieczenia i funkcją CLO.
Inne: beznarzędziowy dostęp do komory osprzętu, linka zabezpieczająca panel, płynna regulacja kąta nachylenia, oddzielona komora optyczna i komora osprzętu elektrycznego.

Karta katalogowa z szczegółową specyfikacją produktu wraz z plikami fotometrycznymi dostępne na stronie Do pobrania.


Realizacje

Zainteresował Cię projekt, chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat lub chcesz porozmawiać z nami o Twoim projekcie?
Skontaktuj się z nami.

Wróć do góry